Dlaczego pojazdy elektryczne są coraz popularniejsze?

Elektryczne pojazdy są coraz popularniejsze. Mamy na myśli nie tylko możliwe do wynajęcia skutery i hulajnogi na prąd, ale również droższe, kupowane na własność samochody elektryczne. Co sprawia, że cenimy je coraz bardziej, a ich sprzedaż rośnie? Dlaczego warto, by tendencja do zastępowania klasycznych pojazdów przez pojazdy elektryczne była rosnąca? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Pojazdy elektryczne – dostępność i łatwość wypożyczania

XXI wiek wraz z funkcją, jaką pełni dziś internet, przyzwyczaja nas do rozwiązań szybkich i łatwych. Nic więc dziwnego, że polubiliśmy elektryczne pojazdy. Hulajnogi, skutery i samochody na prąd znajdują się wszędzie. Wystarczy ściągnąć aplikację na smartfon, zarejestrować się w niej i sprawdzić za pomocą GPS-u, gdzie znajduje się najbliższy wolny pojazd elektryczny. Wynajmiemy go także za pomocą smartfona, płacąc za dokładnie taki czas, przez jaki z niego korzystamy.

Ekologiczny pojazd elektryczny

Z roku na rok rośnie świadomość ekologiczna i coraz ważniejsza staje się troska o naturę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu procesów zachodzących w przyrodzie nie sposób odwrócić. Weźmy na przykład globalne ocieplanie, które wygnało z Polski śnieżną zimę, albo krytyczny poziom smogu we wrocławskim powietrzu. Elektryczne samochody, hulajnogi na prąd i inne pojazdy akumulatorowe doskonale wpisały się w ekologiczny trend. Do działania wykorzystują wyłącznie prąd, dzięki czemu nie wydzielają spalin i przysługują się środowisku.

Samochody elektryczne dają przywileje!

By zachęcić ludzi do wymiany aut na elektryczne samochody, rządy wielu krajów oferują atrakcyjne prawa i przywileje. Przykładowo w Polsce osoba, która prowadzi elektryczny pojazd, może parkować na specjalnym miejscu parkingowym, zazwyczaj znajdującym się blisko wejścia do budynku. 22 lutego 2018 roku weszła w życie ustawa o elektromobilności, która określa, że samochód elektryczny może poruszać się po pasie dla autobusów, a nawet parkować w płatnych strefach parkowania za darmo.

Samochody elektryczne w Polsce – niska cena, wygoda i moda

Przytoczona wyżej ustawa zniosła akcyzę na samochody elektryczne w Polsce. Im częściej są kupowane, tym atrakcyjniejsza (niższa) staje się ich cena. Pozytywnie wyglądają również prace związane z otwieraniem punktów ładowania aut na prąd. Do końca 2020 roku w naszym kraju ma ich powstać aż 6 tysięcy! Dodatkowo powstanie kilkaset punktów turboszybkiego ładowania.

Do pozostałych powodów rosnącej popularności pojazdów elektrycznych – nie tylko samochodów, ale także hulajnóg elektrycznych i wolnobieżnych pojazdów elektrycznych – należą łatwa i intuicyjna obsługa, cicha i płynna praca, a nawet… moda. Trudno bowiem zaprzeczyć, że lubimy być modni i chcemy poznawać nowinki ze świata. Pojazdy elektryczne dają nam poczucie wyjątkowości i nowoczesności. Nie mamy wątpliwości, że w kolejnych latach będzie ich na ulicach coraz więcej.

Miejskie pojazdy elektryczne - Frugal Wrocław
©2023 Frugal® | Wszelkie prawa zastrzeżone

Za chwilę zostaniesz przekierowany do strony