Elektryczne pojazdy wolnobieżne – czyli ekologiczna technologia na skalę światową

W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęcamy problemom środowiskowym oraz klimatycznym, które od dłuższego czasu zajmują czołowe miejsce na pierwszych stronicach mediów. Chociaż nie brakuje nam innowacyjnych projektów, zaawansowanych technologii lub wielorakich kampanii na rzecz polepszenia stanu naszej planety, to wciąż pozostają one kroplą w morzu. Jednym z najbardziej prosperujących rozwiązań jest odchodzenie od wykorzystywania paliw nieodnawialnych i przestawienie się na energię elektryczną. Właśnie dlatego powstały elektryczne pojazdy wolnobieżne, które stały się prekursorem przyszłościowych zmian w przemyśle, turystyce oraz hotelarstwie – choć nie są to jedyne branże.

ŻELOWY SKŁADNIK E-POJAZDÓW

Nie podlega wątpliwości, iż elektryczność stanowi wspólny mianownik wszystkich e-pojazdów, jednak to nie wszystko! Tradycyjne składniki akumulatora kwasowo-ołowiowego zostały unowocześnione i technicznie udoskonalone, dzięki czemu otrzymaliśmy postać akumulatorów żelowych. Różnią się one przede wszystkim konsystencją elektrolitu, co natychmiast wskazuje, iż taka wersja akumulatora zmniejsza ryzyko wycieku – nawet przy uszkodzeniach mechanicznych, a ponadto nie wymaga on cyklicznego uzupełniania (jest bezobsługowy). Akumulatory żelowe zarówno w e-pojazdach cargo jak i pasażerskich są odporniejsze na wstrząsy, co  w  efekcie   podnosi   ich   wydajność  o 15%, nawet w tych najbardziej intensywnych warunkach. Co istotne, elektryczne pojazdy wolnobieżne wyposażone w akumulatory żelowe, nie emitują szkodliwych substancji, spalin ani pyłów, wobec tego praca w zamkniętych przestrzeniach nie zanieczyszcza powietrza, tym samym nie narażając osób przebywających wewnątrz. Warto również dodać, iż działanie e-pojazdów nie wytwarza zbędnego hałasu, mającego negatywny wpływ na zdrowie pracowników.

ELEKTRYCZNE POJAZDY WOLNOBIEŻNE – KOSZTY UTRZYMANIA I EKSPLOATACJA

Jednym z wielu aspektów, wyróżniających elektryczne pojazdy wolnobieżne od standardowych pojazdów silnikowych, jest przede wszystkim nieduży stopień skomplikowania mechanizmów i struktury. Tradycyjne pojazdy wymagają instalacji przepływu oleju czy też uzupełniania paliwa. Dlatego też koszty eksploatacji są znacznie wyższe w porównaniu z elektrycznym pojazdem. Doliczmy do tego cenę przeglądu oraz wymianę zużytych części. W konstrukcję pojazdu silnikowego wbudowana została skrzynia biegów, która nierzadko narażona jest na uszkodzenia, poluzowania i usterki. Elektryczne pojazdy uzyskują wysoki moment obrotowy już w pierwszych sekundach po uruchomieniu, wobec tego stopniowanie obrotów przechodzi bardzo łagodnie, toteż nie ma potrzeby instalowania skrzyni biegów.

Dodatkowym plusem e-pojazdów jest bardzo wydajne ładowanie akumulatora, którego energia bez problemu wystarczy na długi i intensywny dzień pracy. Jedno ładowanie elektrycznego pojazdu wolnobieżnego to koszt kilku złotych i spokojnie wystarcza ono na przejechanie od 80 do 120 km w zależności od modelu. Biorąc pod uwagę wydatki związane z uzupełnieniem baku paliwa standardowego pojazdu, różnica jest wyraźnie zauważalna.

Wykorzystywanie elektrycznych pojazdów wolnobieżnych w przemyśle, hotelarstwie czy na rozległych obszarach, wymagających profesjonalnego sprzętu, jest przyszłościowym rozwiązaniem dla tych najbardziej rozwijających się branży. Odejście od silników spalinowych niewątpliwie przyczyni się do poprawy naszego najbliższego otoczenia.

Miejskie pojazdy elektryczne - Frugal Wrocław
©2023 Frugal® | Wszelkie prawa zastrzeżone

Za chwilę zostaniesz przekierowany do strony