Zasady konserwacji akumulatorów w pojazdach elektrycznych

Prawidłowa konserwacja akumulatora w pojeździe elektrycznym wydłuża jego żywotność. Warto zastosować się do kilku prostych zasad, które gwarantują bezproblemowe i bezpieczne użytkowanie elektryka. Stosunkowo niewielki wysiłek wystarczy, aby hulajnoga elektryczna posłużyła nam na wiele intensywnych lat.

Prawidłowe przechowywanie hulajnogi elektrycznej podczas miesięcy zimowych 

Najważniejszą kwestią, o której pamiętać powinni użytkownicy hulajnóg elektrycznych, jest jej właściwe przechowywanie. Warunki w miejscu, w którym e-hulajnoga „zimuje” i czeka na cieplejsze miesiące, muszą być optymalne – jedynie wówczas sprzęt działał będzie bezproblemowo przez długie lata. 

Krok 1 – zadbaj o akumulator

Żywotność umieszczonego w elektryku akumulatora jesteśmy w stanie znacząco wydłużyć, jeżeli dbać będziemy o niego we właściwy sposób. Dany model hulajnogi elektrycznej dysponuje określoną ilością cykli ładowania, po upływie których wydajność akumulatora nieco się obniża. Aby wydajnie korzystać ze wszystkich cykli, użytkownik ładować musi hulajnogę elektryczną wyłącznie oryginalną ładowarką – załączoną do sprzętu przez producenta podczas zakupu. Utrzymanie właściwego napięcia podczas przechowywania zapewnia odpowiedni poziom pojemności akumulatora.

Warto zaznaczyć, iż nie należy pozostawiać podpiętej do ładowarki e-hulajnogi, w sytuacji, gdy akumulator jest w pełni naładowany.

Krok 2 – przechowywanie hulajnogi elektrycznej

Zaleca się przechowywanie hulajnogi elektrycznej z akumulatorem w stanie 50-80% naładowania. W trakcie nieużytkowania e-pojazdu sprawdzać należy poziom naładowania raz na 3-4 tygodnie. Jeżeli poziom nieco się obniży, wówczas powinniśmy doładować akumulator. Nie należy doprowadzać do całkowitego rozładowania akumulatora, bowiem grozi to poważnym uszkodzeniem, a tym samym późniejszą wymianą. Nie zaleca się przechowywania hulajnogi elektrycznej w temperaturze poniżej -5°C oraz powyżej 40°C.

E-pojazd należy przechowywać w suchym miejscu o optymalnej temperaturze. Zdecydowanie unikać powinniśmy piwnic z wilgocią, szop bez ogrzewania, miejsc z bliskim źródłem ciepła, pomieszczeń o ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach. 

Krok 3 – czyszczenie e-hulajnogi

Regularna konserwacja i okresowe czyszczenie umożliwiają utrzymanie e-pojazdu w doskonałej kondycji. Dbanie o hulajnogę elektryczną pozwala zauważyć pęknięcia, korozję, wgniecenia bądź zadrapania. Niedoskonałości tego typu mogą być przyczyną późniejszych problemów w użytkowaniu pojazdu. Szybkie zauważenie usterki pozwala w porę ją naprawić. Podczas czyszczenia hulajnogi elektrycznej zaleca się korzystanie z wilgotnego materiału, którym dokładnie wytrzeć należy każdy element e-pojazdu. 

Krok 4 – powrót hulajnogi elektrycznej 

Gdy czas chłodniejszych miesięcy minie, pora na powrót hulajnogi elektrycznej na drogę. Aby móc w pełni cieszyć się swobodną i komfortową jazdą konieczne jest pełne naładowanie akumulatora. W obrębie akumulatora nie może znajdować się wilgoć, kurz bądź korozja. Użytkownik skontrolować powinien także stan opon hulajnogi elektrycznej. 

Podczas czynnego korzystania z hulajnogi elektrycznej ważne jest regularne ładowanie akumulatora. Utrzymywanie stałego poziomu naładowania gwarantuje wydajne korzystanie z e-pojazdu. Hulajnoga elektryczna powinna stanowić inwestycję na długie lata użytkowania. Stosunkowo niewielki wysiłek wystarczy, aby urządzenie, działać mogło bez zarzutu. Niezastosowanie się do powyższych zasad skutkować może koniecznością całkowitej wymiany akumulatora. Zaleca się, aby e-hulajnogę zawsze ładować do pełna.

W naszej ofercie posiadamy modele przystosowane do jazdy miejskiej. E-hulajnogi radzą sobie doskonale w miastach zatłoczonych, po których poruszanie się w godzinach szczytu jest szczególnie uciążliwie. Dysponujemy także hulajnogami elektrycznymi dla nieco bardziej wymagających warunków. Wystarczy wybrać model dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Miejskie pojazdy elektryczne - Frugal Wrocław
©2023 Frugal® | Wszelkie prawa zastrzeżone

Za chwilę zostaniesz przekierowany do strony