Hulajnogi elektryczne – moda czy środek lokomocji na stałe?

Hulajnogi elektryczne pojawiają się w kolejnych polskich miastach i zyskują popularność nie tylko jako nowinki technologiczne, ale jako faktyczny środek transportu będący alternatywą dla roweru lub komunikacji miejskiej. Pojawiają się zarówno jako hulajnogi prywatne oraz takie, które możemy wypożyczyć na minuty. Czy elektryczna hulajnoga faktycznie jest opłacalna od samochodu lub roweru? A może to tylko chwilowa moda, która zaraz się skończy?

Elektryczne hulajnogi wczoraj i dziś

Jeszcze niedawno elektryczne pojazdy były zdecydowanie czymś na kształt ciekawej nowinki, dostępnej jedynie dla nielicznych. Obecnie e-hulajnoga nie jest czymś niespotykanym, szczególnie jeśli chodzi o większe miasta. We Wrocławiu czy Warszawie nikogo nie dziwi już widok osoby podróżującej do pracy elektryczną hulajnogą. Obecnie są one również przystępne cenowo. Za przykład przystępności można podać modele prezentowane przez firmę Frugal, elektryczna hulajnoga może kosztować jedynie 899 złotych – wychodzi więc zdecydowanie taniej niż rower i ma też wiele innych zalet, których rowerom brakuje.

Elektryczne hulajnogi – zalety

Podróżowanie elektryczną hulajnogą jest ekologiczne! Jadąc na hulajnodze, nie generujesz szkodliwych spalin. Przyczyniasz się więc do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery i wszelkich gazów cieplarnianych. Hulajnogi elektryczne to urządzenia korzystające właśnie z energii elektrycznej. Na jednym ładowaniu przejedziesz nawet do 13 kilometrów, dlatego bezproblemowo dotrzesz do pracy. Nawet jeśli do pracy podróżujesz około dziesięciu kilometrów, elektryczną hulajnogę naładujesz w ciągu dwóch do trzech godzin. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zrobić to w pracy i wracać, korzystając z pełnej baterii!
Hulajnoga elektryczna wcale nie jest tak ciężka, jak mogłoby się wydawać! Taka hulajnoga może ważyć około 7.5 kg, co pozwala na sprawny jej transport zawsze, gdy wyczerpie Ci się bateria lub po prostu postanowisz zabrać hulajnogę ze sobą. Wygodne i proste składanie hulajnogi jeszcze bardziej ułatwi Ci jej przechowywanie i transport. Dzięki temu łatwo przechowasz ją nie tylko w domu, ale w pracy lub nawet w szkolnej szafce!

Hulajnogi elektryczne na co dzień!

Co więcej, elektryczne hulajnogi to również urządzenia niezwykle modne, na tyle, że ludzie podróżują nimi do biur, szkół i sklepów! Dzięki hulajnodze nie stoisz w korkach, a dzięki jej zwinności i niewielkim rozmiarom również podróż chodnikiem lub ścieżką brukową będzie szybka i przyjemna. Mocne hamulce pozwalają na zatrzymanie się i zachowanie bezpieczeństwa w każdej sytuacji!
Podróż hulajnogą może co prawda nie być najlepszym pomysłem na zimę lub deszczowy dzień, ale będzie niezastąpionym środkiem lokomocji wiosną i latem. Wygodna, wyprostowana pozycja podczas podróży sprawia, że nie musisz się martwić o to, że Twoja koszula będzie wymięta. Jeśli chcemy coś ze sobą przetransportować: najlepszym wyjściem będzie plecak, ponieważ podczas podróży zapewni Ci najlepszą równowagę – i to w zasadzie jedyne ograniczenie, do jakiego musisz stosować się podczas jazdy hulajnogą elektryczną. Reszta to już wyłącznie radość z podróżowania.

Elektryczne hulajnogi. Zdecydowanie na stałe!

Nowinki technologiczne coraz szybciej pojawiają się w naszym życiu, nic więc dziwnego, że świat pokochał ten ekologiczny środek transportu, jakim są właśnie elektryczne hulajnogi! Nie zanosi się na to, by moda na nie miała kiedykolwiek przeminąć. Przeciwnie, to, że są lekkie, wygodne i proste w obsłudze działa tylko na ich korzyść i rosnącą popularność. Mnóstwo zalet przemawia za tym, by elektryczną hulajnogę wprowadzić do swojego świata jako opcję codziennej podróży do szkoły, pracy lub na miejskie wycieczki!

Miejskie pojazdy elektryczne - Frugal Wrocław
©2023 Frugal® | Wszelkie prawa zastrzeżone

Za chwilę zostaniesz przekierowany do strony